Lokalita

Kolín – město, jež zažívá renesanci

Rodinné domy Vinice přispívají k rozvoji moderní rodinné zástavby v Kolíně a v rámci města se nalézají na strategickém místě – v tichém sousedství lesa a přitom s dosahem centra dění a veškerých jeho možností. Velmi komfortní je dostupnost do centra města Kolína prostřednictvím MHD za 10 minut v jakémkoliv denním čase.

Občanská vybavenost

Kolín je průmyslově vyspělým městem s bohatě rozvinutou infrastrukturou a mnoha pracovními příležitostmi (vyhlášený Technologický park TPCA Kolín a návazní dodavatelé). K dokonalému životnímu zázemí významně přispívá kompletní občanská vybavenost včetně Oblastní nemocnice Kolín s vysokou úrovní zdravotní péče, dále lékáren, obchodních domů a center či hobbymarketu (Tesco, OBI), vzdělávacích institucí všech stupňů vzdělávání, ale i bohatý výběr nejrůznějších typů škol. Kromě nákupních příležitostí město Kolín přichází také s širokou škálou služeb, kaváren, barů a restaurací.

Město nabízí nekonečně sportovních či kulturních možností. Disponuje vnitřním i venkovním bazénem s tobogány a wellness, saunou, párou, dále moderním hokejovým a fotbalovým stadionem, tenisovými kurty, širokou nabídkou zájmových kroužků a aktivit pro nejrůznější věkové skupiny. Ke kulturnímu vyžití slouží vyhlášené místní kino, divadlo a celá řada společenských akcí či uměleckých setkání.

Stránky města Kolín

Kulturní a historické památky

Přestože je město Kolín dnes již mocně se rozvíjejícím průmyslovým městem, stále si zachovává náležitý majestát z dob minulých. Historické jádro Kolína s původním středověkým půdorysem a svými architektonickými skvosty je od roku 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Nepřehlédnutelnou dominantu města tvoří raně gotický chrám sv. Bartoloměje z dílny Petra Parléře a i díky mnoha dalším historickým monumentům či významným industriálním památkám a zajímavostem bude Kolín vždy patřit k hojně vyhledávaným turistickým destinacím.

O městě Kolín

Dopravní spojení

Město Kolín je strategické svým umístěním na hlavním koridoru Praha–Brno. Autem tak pohodlně dojedete do české metropole Prahy za cca 40 minut, podobně jako do města Hradce Králové. Kolín je také důležitým železničním uzlem nejen Středočeského kraje. Městem procházejí čtyři železniční tratě: trať do Prahy (cca 35 minut), Ledečka (cca 60 minut), Pardubic (cca 20 minut) či Nymburka (cca 25 minut). Vlakové i autobusové nádraží se nachází východně od centra, na Kutnohorském Předměstí.